Aby zaliczyć materac do luksusowych czy ekskluzywnych, należy sprawdzić dokładnie jego właściwości użytkowe oraz inne cechy, wpływające przede wszystkim na jakość snu i wypoczynku. Struktura danego modelu ma duże znaczenie, ponieważ przy tak szerokim wyborze wielu różnych materiałów i tworzyw, które mogą stanowić wkład danego materaca, szukanie optymalnych połączeń sprawia, że producenci materacy mają duże pole do działania. Ostateczna wersja danego modelu powinna zapewniać niezmąconą niczym wygodę.

Materace ponadprzeciętne, czyli co decyduje o niestandardowych właściwościach?

Współczesne technologie oraz innowacyjne podejście do fizjologii snu sprawiają, że nowe modele materacy zdeklasowały już swoich poprzedników, zarówno w kwestiach technicznych, jak też pod względem indywidualnych odczuć użytkowników. Obecnie najlepsze materace na rynku mogą różnić się radykalnie lub jedynie niewielkimi szczegółami, natomiast cel pozostaje jeden – dostosowanie się do potrzeb nabywców, a potrzeby te mogą być bardzo różne.

Spośród ogólnych cech wszystkich materacy, należy wziąć pod uwagę kilka, które faktycznie mogą wpłynąć na niezwykle wysoki poziom Twojego zadowolenia, a tym samym utwierdzą w przekonaniu, że masz materac luksusowy. Należą do nich:

  • harmonia użytkowania – jeżeli sen ma być spokojny, a noc spędzona na stabilnym podłożu, należy wybrać materac skonstruowany tak, że zapewni jednocześnie odpowiednią delikatność powierzchni i stabilność całej konstrukcji. Materac taki perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu ciała, zmniejsza nacisk na mięśnie oraz na kręgosłup,
  • jakość użytych materiałów – wszystko, co znajduje się wewnątrz materaca może być znacznie lepszej jakości niż w modelach standardowych. Począwszy od podszewki materaca poprzez warstwy wysokiej klasy pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych po zintegrowane pakiety sprężynowe zamiast tradycyjnych bonellowych,
  • jakość wykonania – niezwykle precyzyjne łączenie poszczególnych warstw wewnątrz materaca to gwarancja wygody i wsparcie podczas przemieszczania się, na przykład w trakcie snu, natomiast warstwa zewnętrzna, często wykończona ręcznie, jest również oznaką luksusu, zwieńczoną na przykład ekskluzywnym materiałem pokrowca,
  • dodatkowe rozwiązania – superkomfortowe materace są zazwyczaj wyposażone w niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Mogą to być zarówno najwyższej klasy tkaniny i tworzywa hipoalergiczne lub systemy zapobiegające odkształcaniu albo przegrzaniu materaca. W tej kwestii również na pierwszy plan może wyjść unikalność danego modelu.

Na ekskluzywnym materacu sen jest czasem prawdziwego relaksu, a nawet długie godziny spędzone podczas wypoczynku nie obciążą kręgosłupa. Bez żalu można zatem zrezygnować z dotychczasowego materaca i wybrać taki, którego od zawsze szukasz.

3x naj – najlepszy materac, największy komfort, najkorzystniejsza proporcja jakości do ceny

Wśród materacy o ponadstandardowym poziomie komfortu czy wręcz luksusowych, warto znaleźć taki, na którym faktycznie odczujesz różnicę w jakości snu i wypoczynku.

 

1. Materac SELECT MULTI. Producent: Hilding

W tym modelu komfort zaczyna się już od pokrowca. Tkanina Sensity ma jedwabistą i przyjemną w dotyku strukturę, która dzięki naturalnym bakteriom probiotycznym neutralizuje wszelki alergeny i mikroorganizmy, spokojny sen zapewnia więc także alergikom. Za cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci odpowiedzialna jest wszyta w materac taśma 3D.

Wnętrze materaca to przede wszystkim pakiet sprężyn Multipocket, które w liczbie 500 sztuk/m2 zapewniają niebywały komfort, podpierając indywidualnie każdą partię kręgosłupa oraz amortyzując ruch podczas snu. Tuż pod pokrowcem znajduje się warstwa profilowanego lateksu – głównie on zapewnia optymalną miękkość tego modelu.

twardośćTwardość: materac średnio twardy (H2)

wysokośćWysokość materaca: 26 cm

pokrowiecPokrowiec: Sensity – całkowicie ekologiczny, zapobiegający podrażnieniom, hipoalergiczny i delikatny

Dodatkowe właściwości: elastyczność punktowa wkładu sprężynowego to doskonałe właściwości ortopedyczne, odpowiednie podparcie całego kręgosłupa

 

2. Materac LACONICA SPRING. Producent: Neolux

nasz wybórSześciowarstwowy wkład tego materaca daje niezwykłe odczucia, zapewnia pełne odprężenie, wspomaga regenerację mięśni oraz kręgosłupa. Jest wyjątkowo miękki, a zarazem odpowiednio stabilny, nie zapada się pod ciężarem ciała. Wypełniacze Memory i pianka Extra Soft i Soft współgrają ze sobą idealnie podczas każdego użytkowania.

Rdzeniem materaca jest pakiet sprężyn kieszeniowych, które za sprawą swojej struktury czynią materac odpowiednio wytrzymałym. Tkanina pokrowca nie posiada pikowania, dlatego uczucie gładkości zapewnione jest już od warstwy wierzchniej. Dzięki wielopoziomowej technologii Softlogic również pokrowiec można uznać za wyjątkowy w tej klasie.

twardośćTwardość: materac miękki

wysokośćWysokość materaca: 31 cm

pokrowiecPokrowiec: ekskluzywna i elegancka tkanina Softlogic

Dodatkowe właściwości: obciążenie na jedno miejsce sypialne to 150 kg, model jest zatem idealny także dla osób o większej masie ciała

 

3. Materac PULSE SUPREME. Producent: Janpol

Trzon materaca stanowią sprężyny kieszeniowe w zagęszczeniu 1000 szt/m2, co jest imponującym wynikiem. Wspomagają one anatomiczną pozycję ciała podczas odpoczynku, a zatem wpływają na zwiększenie komfortu podczas snu i relaks, uginają się niezależnie od siebie, dokładnie w miejscu nacisku.

Dopełnieniem wkładu sprężynowego są dwie znajdujące się nad nim warstwy: lateksowa, zapewniająca sprężystość powierzchni materaca oraz warstwa z pianki poliuretanowej, czyli niezwykle elastycznego tworzywa, odpornego na uszkodzenia i odkształcenia. Cała konstrukcja materaca sprawia, że model PULSE SUPREME może z powodzeniem zastąpić inne w tej klasie.

twardośćTwardość: materac średnio twardy (H2)

wysokośćWysokość materaca: 21 cm

pokrowiecPokrowiec: materiał Biaxial, który nawet po rozciąganiu w różnych kierunkach wraca do formy wyjściowej i nienagannie wygląda

Dodatkowe właściwości: dwustronna warstwa lateksu Pulse zapewnia dobrą termoregulację i przewiewność, materac nie przegrzewa się

 

DLACZEGO MATERAC LACONICA SPRING?

Użytkowanie tego materaca to niezwykłe odczucia na miarę znacznie droższych modeli zagranicznych. Materac jest wyjątkowo miękki, a jednocześnie bardzo stabilny – pod ciężarem ciała odkształca się jedynie na 1-2 cm. Dopasowuje się do kształtu ciała i zmniejsza nacisk na mięśnie oraz kręgosłup dzięki połączeniu nowoczesnych i funkcjonalnych warstw wypełnienia.

Poszczególne warstwy materaca tworzą razem unikalną konstrukcję miękkości „Mild flow”, skomponowaną z myślą o codziennej wygodzie. Komfortowy sen warto zapewnić sobie właśnie w ten sposób – poprzez dobór optymalnych rozwiązań, które wpłyną bezpośrednio na zdrowie, wygodę oraz na dobre samopoczucie.