Zamiana łóżeczka na dziecięce łóżko z dowolnym stelażem to także konieczność zakupu odpowiedniego materaca. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla gotowych tapczanów i niewielkich kanap, a jest znacznie bardziej efektywne, ponieważ prawidłowo dobrany materac odciąża dziecięcy kręgosłup i mięśnie podczas snu, zapewnia komfort niezależnie od ułożenia ciała. Każda dobrze przespana noc może być w głównej mierze zasługą odpowiednio przygotowanego materaca z rankingu poniżej lub innych solidnych modeli.

Rozsądny wybór spośród dziecięcych najlepszych materacy kieszeniowych

W ofertach producentów najlepszych materacy dostępne są modele o powierzchni odpowiedniej do łóżek dziecięcych. Właściwości tych materacy w porównaniu z ich większymi wersjami są równie zadowalające, należy tylko dobrać odpowiednią twardość oraz unikać wypełnień w postaci klasycznych bonellowych i twardych mat kokosowych ze względu na ich nadmierną sztywność. Przeciwieństwem, również niewskazanym, są materace zbyt elastyczne (gruba warstwa dowolnej pianki), ponieważ młody kręgosłup powinien być odpowiednio podtrzymywany.

Decyzję o zakupie materaca dziecięcego należy oprzeć na kilu filarach. Materac powinien być nowy, ponieważ na używanym często zostają odkształcenia, których nie dostrzeżesz, a które mogą wpływać na nieprawidłowe układanie się dziecka do snu w określonej pozycji. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na:

  • przystosowanie do danego stelaża – producent może określać, na jakie dokładnie konstrukcje należy kłaść dany model materaca, aby zapewnić jego odpowiednią wentylację i prawidłowe użytkowanie,
  • właściwości hipoalergiczne – naturalne komponenty oraz składniki syntetyczne, które nie powodują reakcji alergicznych za sprawą odpowiednich procesów tworzenia. Istotna jest możliwość szybkiego, skutecznego czyszczenia,
  • zdolność odprowadzania wilgoci – sucha powierzchnia materaca również podczas sezonu grzewczego albo gdy dziecko poci się intensywniej w trakcie choroby. Cała wilgoć powinna być absorbowana, a następnie odparowywana poprzez odpowiedni system wentylacyjny,
  • możliwość użytkowania w dalszej perspektywie – wybierając odpowiednio duży model (na przykład (80 x 190 cm) wybierasz wersję, która będzie również w kolejnych latach na tyle duża, aby Twoje dziecko mogło nadal mogło spać na tym materacu.

Młody organizm regeneruje się poprzez sen, odpoczywa wtedy kręgosłup, który często po całym dniu w szkole potrzebuje odpowiednio długiego czasu relaksu. Nowoczesny materac dziecięcy to podstawa po okresie łóżeczkowania.

Najlepszy materac – w trosce o dziecko, z myślą o innowacyjności

Ważnym aspektem wyboru najlepszego materaca dla dzieci jest kwestia odpowiednich certyfikatów oraz zezwoleń, które dają pewność, że produkt oraz poszczególne jego warstwy są odpowiednio przetestowane i posiadają atest IMiD czy Instytutu Włókiennictwa.

 

1. Materac DALIA. Producent: El-Mat

nasz wybórWygodna 7-strefowa powierzchnia materaca bazuje na systemie sprężyn kieszeniowych. Ten rodzaj sprężyn jest odpowiedni także do materacy dziecięcych, dlatego w modelu DALIA tworzy główną część całego wypełnienia. Swoistą warstwę izolacyjną dają odpowiednio przygotowany filc oraz pianka wysokoelastyczna.

Trwały, a zarazem delikatny i miły w dotyku pokrowiec można prać w wodzie o temperaturze 40 stopni, dlatego bez konieczności korzystania z pralni możesz regularnie lub okazjonalnie odświeżać materac. Dodatkowo siatka wentylująca wewnątrz zapewnia odpowiedni przepływ powietrza poprzez usuwaniem wilgoci z materaca.

twardośćTwardość: materac średnio twardy (H2)

wysokośćWysokość materaca: 16-17 cm

pokrowiecPokrowiec: hipoalergiczny, pikowany, wysoka gramatura tkaniny (350-400 g/m2)

Dodatkowe właściwości: może być stosowany na stelażach regulowanych, posiada właściwości rehabilitacyjne

 

2. Materac JUNIOR BOX. Producent: Hevea

Sprężynowa formatka ze specjalnymi oddychającymi kieszeniami polimerowymi to 260 sprężyn/m2. Rozdzielające je kieszenie zapewniają wielostrefowość materaca, dając odpowiednie podparcie młodemu kręgosłupowi. Na tej warstwie znajduje się pianka o porowatej strukturze, odpowiednio elastyczna i przewiewna.

Konstrukcja materaca sprawia, że całe ciało ma solidne podparcie, zależnie od nacisku, jaki powoduje na określonych strefach powierzchni. Prawidłowa amortyzacja głowy oraz kręgosłupa podczas snu zapewnia relaks, bez znużenia oraz bez uczucia niedospania. Twoje dziecko z pewnością doceni komfort zdrowego snu.

twardośćTwardość: materac średnio twardy (H2)

wysokośćWysokość materaca: 17 cm

pokrowiecPokrowiec: hipoalergiczny, Aloe Green Power – elastyczny materiał wzbogacony o żel aloesowy

Dodatkowe właściwości: materac dwustronny, szybko wraca do pierwotnego kształtu

 

3. Materac SHARON ALOE. Producent: Marsen

Elastyczność punktowa oparta na systemie sprężyn kieszeniowych również w tym modelu przejmuje na siebie główne funkcje związane z prawidłowym użytkowaniem materaca. 7 odpowiednio rozłożonych stref sprawia, że kręgosłup dziecka ma odpowiednie podparcie z uwzględnieniem indywidualnych cech anatomicznych.

Materac sprawdzi się w przypadku starszych dzieci i nastolatków, należy jednak wybrać średni, a nie wysoki stopień twardości, aby rzeczywiście komfort snu był odczuwalny. Cicha praca sprężyn zapewnia optymalne warunki do odpoczynku, bez przesuwania się wkładu materacowego. Ważny jest także stelaż – odległość między poszczególnymi listewkami powinna wynosić 4-8 cm.

twardośćTwardość: materac średni lub twardy (H2, H3)

wysokośćWysokość materaca: około19 cm

pokrowiecPokrowiec: Aloe Vera – nasączony aloesem, o właściwościach antyseptycznych

Dodatkowe właściwości: pod materacem zewnętrznym znajduje się dodatkowych, wewnętrzny, który chroni wkład materaca, gdy pokrowiec zewnętrzny został zdjęty do uprania

 

DLACZEGO MATERAC DALIA?

W materacu DALIA producent zastosował popularne i wygodne rozwiązanie w postaci 7-strefowego wkładu ze sprężyn kieszeniowych, dających odpowiednie podparcie całego kręgosłupa. Ciało w okresie rozwoju i wzrostu potrzebuje odpowiedniej ilości snu na wygodnym podłożu dla pełnej regeneracji, więc solidny materac to istotna kwestia miejsca do spania.

Obustronne obłożenie materaca przekładką filcową sprawia, że wkład sprężynowy jest mniej podatny na przetarcia i dobrze znosi długotrwałe użytkowanie, natomiast uczucie miękkości o elastyczności zapewnia pianka wysokoelatyczna, również zastosowana z obu stron, dostosowujące się do kształtu ciała. To nowoczesny materac na miarę potrzeb młodszych użytkowników.