Jak znaleźć materac idealny nie dla jednej, ale dla dwóch osób? Czy da się połączyć różnorodne potrzeby i upodobania, a jednocześnie zapewnić najwyższy komfort snu obojgu partnerom? Da się! W jaki sposób? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla par

Ty lubisz twarde powierzchnie – ona miękkie. Ty kładziesz się spać późno – ona wcześnie. Ty wiercisz się w nocy – ona śpi w jednej pozycji przez długie godziny. Macie odmienne potrzeby dotyczące materaca – jest jednak dla Was wspólne rozwiązanie. Musicie tylko zwrócić uwagę na:

  • stopień twardości – należy go dostosować do wagi cięższej osoby;
  • elastyczność – odpowiedni stopień elastyczności i sprężystości zapobiega „staczaniu się” użytkowników do środka oraz na boki; materac dla dwojga powinien charakteryzować się elastycznością punktową; jeżeli pod naciskiem materac odkształca się głównie w miejscu nacisku, nie zaś po bokach – posiada tę właśnie cechę;
  • rozmiar – minimalna zalecana szerokość materaca dla pary to 140 cm; długość powinna być natomiast 20 cm większa niż wzrost wyższej osoby;
  • wentylacja – proces wydajnej cyrkulacji powietrza i odprowadzanie gromadzącej się wilgoci zapobiega nadmiernemu poceniu się w nocy, co jest niezwykle istotne, kiedy dwie osoby leżą obok siebie;
  • właściwości antyalergiczne oraz łatwość czyszczenia – wiele z nowoczesnych modeli posiada zdejmowane pokrowce, a nawet systemy dwóch czy trzech ochraniaczy, zapewniających wieloletnią, komfortową eksploatację; pokrowce można prać, skutecznie pozbywając się alergenów, bakterii i roztoczy; podobnie same materace – przystosowane są do samodzielnego czyszczenia dostępnymi na rynku preparatami, jak i profesjonalnego prania myjkami;
  • tłumienie ruchów drugiej osoby – właściwość ta sprawia, że osoby śpiące razem w jednym łóżku nie odczuwają w nocy swoich wzajemnych zmian pozycji.

Czy istnieją materace spełniające wszystkie powyższe kryteria, a tym samym – zapewniające spokojny sen parom? Oczywiście – jednym z nich jest na przykład model Synergy Visco – materac hybrydowy łączący w sobie zalety produktu piankowego i sprężynowego, wyróżniający się właściwościami ortopedycznymi. Ze względu na fakt, iż posiada aż cztery warstwy piankowe, a także warstwę sprężyn kieszeniowych, świetnie sprawdza się w przypadku par, u których waga poszczególnych osób nie jest proporcjonalna. Jeżeli więc ważysz 130 kg, a Twoja partnerka 50, to idealny dla Was wybór.

Komfort dla dwojga

Stawiając na materac najwyższej jakości, masz pewność, że Twoje ciało w ciągu nocy będzie miało optymalne warunki, by w pełni wypocząć. Budzenie się bez bólu kręgosłupa i mięśni, z mnóstwem energii na cały dzień, a jednocześnie – z poczuciem, że miniona noc przyniosła komfortowy sen, możliwe jest jedynie wówczas, gdy powierzchnia, na której śpisz ze swoją partnerką/partnerem, jest w pełni dopasowana do Waszych potrzeb.

Zachęcamy do dokładnego porównania ofert dostępnych na rynku i wybrania materaca o właściwościach opisanych w niniejszym artykule.