Atuty materacy dwustronnych zależą od właściwości każdej ze stron użytkowych. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań na etapie tworzenia poszczególnych modeli i łączenia pojedynczych powierzchni w całość sprawia, że konkretne warstwy, wkłady i przekładki są znacznie bardziej funkcjonalne i komfortowe niż ich odpowiedniki chociażby z ubiegłego dziesięciolecia. Wysokiej klasy materac dwustronny będzie odpowiedni na każdą porę roku.

Najlepsze materace dwustronne z funkcjonalnym wypełnieniem

Możliwość zakupu materaca dwustronnego to niezwykły komfort wyboru, jaka powierzchnia do spania jest dla Ciebie najlepsza. Testowanie materacy w sklepie lub salonie trwa zaledwie kilka chwil i polega zazwyczaj na położeniu się w kilku pozycjach. Jest to jednak tylko namiastka prawdziwego snu i kilku lub kilkunastu godzin spędzonych na jednym podłożu. Często trudno stwierdzić, czy twardość materaca sprawdzi się również w codziennym życiu.

Materace dwustronne stanowią dobre rozwiązanie. Wybierając na przykład model z jedną powierzchnią miękką, a drugą średnio twardą, możesz samodzielnie ocenić, która jest dla Ciebie bardziej komfortowa i jej używać na co dzień. W ogólnej dziesięciostopniowej skali twardości również dwie strony należące do średnio twardych (H2) mogą różnić się między sobą (na przykład 4 i 8). Poza tym udogodnieniem do zalet zaliczyć należy:

  • różne materiały wykończeniowe – dotyczy to pokrowca, który zamiast w klasycznej wersji, takiej samej z obu stron, może występować na przykład w wersji kaszmir/bawełna. Strona kaszmirowa to niezwykła miękkość, natomiast bawełniana sprzyja termoregulacji, absorbuje nadmiar wilgoci (potu) i usprawnia jego odparowanie,
  • wersję letnią i zimową – tutaj również należy zwracać uwagę na pokrowiec. Po stronie letniej ma on zazwyczaj powierzchnię bawełnianą, natomiast w opcji zimowej pokryty jest odpowiednio przystosowaną wełną, która zatrzymuje ciepło, aby nawet w niskiej temperaturze otoczenia umilać sen,
  • obecność sprężyn kieszeniowych i zamienników – materace wielowarstwowe charakteryzują się mnogością zastosowanych wkładów w jednym wypełnieniu. Jeżeli więc z jednej strony mamy standardowe sprężyny kieszeniowe lub multipocket, z drugiej będzie na przykład pianka lateksowa albo mata kokosowa, co także ma znaczenie dla miękkości.

Tworzywem wpływającym na kategorię materaca pod względem miękkości/twardości oraz jego przystosowania do danej pory roku, jest owata. Stosowana jako spodnia warstwa pokrowca, stanowi środek i zmiękczający, i ogrzewający. Występuje w wielu polskich i zagranicznych modelach materacy.

Niezbędne detale w najlepszych materacach kieszeniowych dwustronnych

Poza wymienionymi wyżej cechami, współczesne materace zazwyczaj spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników lub osób, które z określonych przyczyn powinny mieć optymalne warunki do spania. Tak jest chociażby w przypadku alergików, dlatego materace, jak i same pokrowce tworzone są z materiałów hipoalergicznych, zapobiegających chociażby rozwojowi roztoczy lub osiadaniu kurzu.

W najlepszych materacach stosuje się również specjalne rozwiązania, które pozwalają ułożyć materac niemal na dowolnym stelażu, również takim z regulacją do określonego poziomu, bez powodowania trwałych odkształceń. Innowacyjne tworzywa, na przykład pianka memory, poza dostosowywaniem się do ludzkiego ciała, dostosowują się również do określonych powierzchni, aby na przykład na opuszczonym stelażu przybrać swój pierwotny kształt. Zwiększa to znacznie możliwości użytkowania danego modelu materaca dwustronnego.

Nasz ranking materacy dwustronnych, które łączą praktyczność i wygodę

Spokojny sen nie jest przywilejem, lecz żeby faktycznie odpocząć, warto wybrać solidną podporę, zapoznając się z dostępnymi materacami w danej kategorii. Rynek nasyca się szybko, oferta jest coraz bogatsza, dlatego z pewnością jest na tym rynku materac idealny dla Ciebie. Poniżej proponowane przez nas modele.

 

1. Materac OSCAR. Producent: Meble Marzenie

Dwustronny materac kieszeniowy z 7-strefowym systemem komfortu. Powierzchnia jednej strony to niezwykle komfortowa pianka wysokoelastyczna, o odpowiedniej sprężystości, natomiast z drugiej strony znajduje się warstwa lateksu, również odpowiednio sprężysta i niepodatna na odkształcenia. Lateks daje dodatkowe uczucie ciepła, dlatego sprawdzi się w niższych temperaturach w sypialni.

Pakiet sprężyn kieszeniowych jest bazą tego modelu. Kieszenie ą ze sobą połączone, lecz pracują niezależnie, dlatego każda część ciała jest odpowiednio podparta, co daje poczucie stabilności. Ten aspekt ważny jest także w łóżkach dwuosobowych, gdzie komfort snu nie będzie już zakłócany, ponieważ dwie strony łóżka będą stanowiły poniekąd odrębną przestrzeń w ramach jednego materaca. W przypadku tradycyjnych sprężyn jest to nieosiągalne.

twardośćTwardość: materac średnio twardy (H2)

wysokośćWysokość materaca: około 19 cm

pokrowiecPokrowiec: wersja Natural z dzianiny pikowanej włóknem klimatyzującym, zapewniającym optymalną cyrkulację powietrza

Dodatkowe właściwości: zastosowana w pokrowcu innowacyjna siatka 3D pozwala jeszcze lepiej rozłożyć równomiernie ciężar ciała na poszczególne strefy materaca

 

2. Materac MARS. Producent: El-Mat

W tym dwustronnym materacu kieszeniowym połączone zostały warstwy, które wpływają korzystnie na nocny relaks oraz wypoczynek o dowolnej porze. Górna strona materaca to powierzchnia twarda za sprawą sztywnej maty kokosowej. Spać można także po odwróceniu materaca na drugą, nieco bardziej miękką stronę, gdzie tuż pod pokrowcem znajduje się pianka wysokoelastyczna, znacznie bardziej miękka niż warstwa stworzona z włókien łupin orzechów kokosowych.

Swoiste rusztowanie materaca stanowią sprężyny kieszeniowe, których niezależna praca sprawia, że dostosowują się precyzyjnie do naporu ciała użytkownika. Bez względu na pozycję, w której śpisz, obciążone będą tylko poszczególne partie sprężyn, nigdy cały materac. Wysokogatunkowy drut użyty do stworzenia sprężyn posiada certyfikat ISO 9001, całe pakiety sprężyn można uznać za niezwykle przyjazne użytkownikom (certyfikat to właśnie zorientowanie na potrzeby Klientów.

twardośćTwardość: materac twardy (H3 i H4)

wysokośćWysokość materaca: około 18 cm

pokrowiecPokrowiec: wersja Standard z dzianiny bawełniano-poliestrowej lub ALOEVERA, w którym poliester zawiera dodatek w postaci wyciągu z liści aloesu

Dodatkowe właściwości: obłożenie bawełną z jednej strony i owczą wełną z drugiej nadaje materacowi cechy charakterystyczne dla modeli lato/zima

 

3. Materac TEXAS 3D. Producent: Neolux

nasz wybór

Materac sprężynowy w innowacyjnym wydaniu, który znacząco wpływa na relaks i pomaga w zmęczeniu. Rdzeń materaca stanowi wkład sprężyn kieszeniowych, pracujących niezależnie, a jednocześnie doskonale amortyzujących ciężar ciała. Komfort użytkowania i zapewniają także warstwy nad pakietem sprężynowym: pianka Memory oraz wypełniacz Soft.

Powierzchnia materaca idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, lecz bez ryzyka trwałych odkształceń. Wyposażenie tego modelu w system Aero 3D zapewnia odprowadzanie ogrzanego powietrza i wilgoci na zewnątrz poszczególnych warstw, co pozwala zrelaksować się prawdziwie o każdej porze roku, także w sezonie grzewczym i wyższej temperaturze otoczenia.

twardośćTwardość: materac miękki/średnio twardy

wysokośćWysokość materaca: 28 cm

pokrowiecPokrowiec: tkanina wielowarstwowa Comfotex, delikatna w dotyku i przyjazna dla skóry, a jednocześnie bardzo wytrzymała

Dodatkowe właściwości: luksusowy bardzo wysoki materac w korzystnej cenie. Niezwykły komfort użytkowania to jedna z licznych jego cech

 

DLACZEGO MATERAC TEXAS 3D?

Ten model to komfort w czystej postaci. Każda godzina snu upłynie w atmosferze wygody i relaksu, a odpowiednio podparty kręgosłup zregeneruje się po całodziennym wysiłku. Wypełniacz Memory idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, dlatego daje odpowiednie podparcie bez względu na pozycję, zmniejszając nacisk zwrotny.

Dodatkowe właściwości relaksacyjne w postaci systemu Aero 3D sprawiają, że temperatura materaca jest zawsze optymalna, powietrze ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację, a materac pozwala na sen w higienicznych warunkach, na powierzchni z doskonałym mikroklimatem. Innowacyjność tego modelu to cecha godna uwagi.